WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. Czterdzieści dni po Niedzieli Zmartwychwstania, Kościół kieruje swoje oczy ku niebu, dokąd wstępuje Jezus. Niech dzisiejsza Uroczystość pomoże nam otworzyć się na działanie łaski Jezusa, niech słowo i wspólnota Eucharystii obudzą w nas pragnienie nieba, niech będą przedsmakiem uczty w domu Ojca.

2. W kalendarzu liturgicznym:
- najbliższa Niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

3. W czwartek i piątek od godziny 17.00 spowiedź dla wszystkich ze względu na zakończenie okresu Wielkanocnego.

4. Dzisiaj poświęcenie pól w Nowym Brzesku i Nękanowicach od godz. 18 00 .

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”.

6. Dziękujemy za sprzątanie świątyni w tym tygodniu mieszkańcom ze Szpitar. Na sobotę tego tygodnia zapraszamy kolejne rodziny z tej samej miejscowości.

Porządek Mszy świętych

Dni powszednie:

7:00 i 18:00

17:00 (październik - marzec)

6:30 Roraty

Niedziela:

8:00 - dla wszystkich

10:00 - dla dzieci

12:00 - suma

16:00 - dla młodzieży

SPOWIEDŹ:
–  15 minut przed każdą Mszą świętą i w trakcie Mszy
–  Nabożeństwo Majowe w dni powszednie po każdej Mszy Św. wieczornej, w niedzielę po Mszy Św. popołudniowej.
– W Wielkim Poście w każdy piątek Droga Krzyżowa o godz. 16:30 i o godz. 19:00 dla młodzieży, a w niedzielę zaraz po sumie. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 15:30.