Ogłoszenia parafialne


 

II NIEDZIELA ADWENTU

10 GRUDNIA 2017 r.

1. Boże słowo wzywa nas dzisiaj do prostowania drogi dla Pana, który przychodzi, aby się z nami spotkać, aby nam dać udział w radości odkupienia. Sama chwila naszego z Nim spotkania jest jednak niespodziewana; nie wiemy dokładnie, kiedy to nastąpi. Dlatego też czuwamy i podejmijmy prawdziwą pokutę! Nawróćmy się, abyśmy z czystymi sercami oczekiwali pojawienia się Tego, który przychodząc objawia nam chwałę Pana, który kieruje do nas swoje zbawcze i pouczające słowo.   

2. W tym tygodniu wspominamy:

 - w środę wspomnienie Św. Łucji, dziewicy i męczennicy,

 - w czwartek wspomnienie Św. Jana od Krzyża, prezbitera i dr. Kościoła. 

3. W tym tygodniu rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Programy rekolekcyjne będą dostarczone do każdej rodziny. Zachęcajmy się wzajemnie do uczestniczenia w naukach rekolekcyjnych i gorąco prosimy Boga o dar głębokiego przeżycia tych rekolekcji.  

4. Można nabywać świecie adwentowe.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: "Źródła", "Gościa Niedzielnego", "Niedzieli" i "Małego Gościa Niedzielnego".

5. Dziękujemy za sprzątanie świątyni w tym tygodniu rodzinom z Mniszowa. Na najbliższą sobotę zapraszamy 10 kolejnych rodzin z tej samej miejscowości.

Porządek Mszy świętych


Dni powszednie:

7:00 i 18:00

17:00 (październik - marzec)

6:30 Roraty

Niedziela:

 8:00 - dla wszystkich

10:00 - dla dzieci

12:00 - suma

16:00 - dla młodzieży

SPOWIEDŹ: 
–  15 minut przed każdą Mszą świętą i w trakcie Mszy
–  Nabożeństwo Majowe w dni powszednie po każdej Mszy Św. wieczornej, w niedzielę po Mszy Św. popołudniowej.
– W Wielkim Poście w każdy piątek Droga Krzyżowa o godz. 16:30 i o godz. 19:00 dla młodzieży, a w niedzielę zaraz po sumie. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 15:30.