Święto Chrztu Pańskiego

12 Stycznia 2020 r.

1. Liturgia Słowa dzisiejszego dnia ukazuje nam Jezusa z Nazaretu, który idzie do swojego ludu. Nie woła, nie podnosi głosu, w ciszy przychodzi nad Jordan i staje w szeregu pokutujących, aby przyjąć chrzest Jana. Namaszczony Duchem Św. i mocą, pójdzie do niewidomych, do jeńców, do mieszkających w ciemności i zaniesie im swoje prawo. Do nas przychodzi w Eucharystii. Uczestnicząc w każdej Mszy św. dziękujemy Bogu za to, że objawił się nam w Swoim Synu.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

- w piątek wspomnienie Św. Antoniego, opata.

3. W dniu dzisiejszym kończy się okres Narodzenia Pańskiego.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: "Źródła", "Niedzieli", "Gościa Niedzielnego".

5. Program kolędy jest wywieszony w gablocie.

6. Dziękujemy za sprzątanie świątyni w minionym tygodniu mieszkańcom z Hebdowa. Na sobotę tego tygodnia zapraszamy pierwsze rodziny z Mniszowa Kolonii.

Porządek Mszy świętych

Dni powszednie:

7:00 i 18:00

17:00 (październik - marzec)

6:30 Roraty

Niedziela:

8:00 - dla wszystkich

10:00 - dla dzieci

12:00 - suma

16:00 - dla młodzieży

SPOWIEDŹ:
–  15 minut przed każdą Mszą świętą i w trakcie Mszy
–  Nabożeństwo Majowe w dni powszednie po każdej Mszy Św. wieczornej, w niedzielę po Mszy Św. popołudniowej.
– W Wielkim Poście w każdy piątek Droga Krzyżowa o godz. 16:30 i o godz. 19:00 dla młodzieży, a w niedzielę zaraz po sumie. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 15:30.