XX Niedziela Zwykła

11 Sierpnia 2019 r.

1. Bóg nie opuszcza człowieka, który pokłada w Nim ufność. Nie opuścił w niedoli swego sługi Jeremiasza an Chrystusa w czasie męki. Dzisiaj zapewnia nas, że i nas nie opuści w czasie doświadczeń. Chce, aby w nas zapłonął ogień Jego miłości, ogień Jego ducha, który rozgrzej nasze serca.

2. W kalendarzu liturgicznym:

-  we wtorek wspomnienie Św. Bernarda i dr. Kościoła,

- środę wspomnienie Św. Piusa X, papieża,

- w czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej,

- w sobotę Święto Św. Bartłomieja, Apostoła.

3. Dzisiaj w godzinach wieczornych do naszej parafii przyjdą dwie grupy z Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej. Przyjmijmy ich w naszych domach na nocleg i poczęstunek.

Msza Św. 19 sierpnia będzie sprawowana o godz. 7:30 na Placu Wolności. W tej Mszy Św. będą uczestniczyć grupy, które nocowały w parafiach za Wisłą.Zapraszamy też wiernych naszej parafii.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: "Źródła", "Niedzieli", "Gościa Niedzielnego".

7. Dziękujemy za sprzątanie świątyni w minionym tygodniu mieszkańcom z ul. Krakowskiej. Na sobotę tego tygodnia zapraszamy kolejne rodziny z tej samej ulicy.

Porządek Mszy świętych

Dni powszednie:

7:00 i 18:00

17:00 (październik - marzec)

6:30 Roraty

Niedziela:

8:00 - dla wszystkich

10:00 - dla dzieci

12:00 - suma

16:00 - dla młodzieży

SPOWIEDŹ:
–  15 minut przed każdą Mszą świętą i w trakcie Mszy
–  Nabożeństwo Majowe w dni powszednie po każdej Mszy Św. wieczornej, w niedzielę po Mszy Św. popołudniowej.
– W Wielkim Poście w każdy piątek Droga Krzyżowa o godz. 16:30 i o godz. 19:00 dla młodzieży, a w niedzielę zaraz po sumie. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 15:30.