XIX Niedziela zwykła

12 Sierpnia 2018 r.

1. "Wszyscy powołani jesteśmy do zjednoczenia z Chrystusem, który jest Światłością Świata  i od którego pochodzimy, dzięki któremu żyjemy, do którego zdążamy". Dlatego tak usilnie nawołuje dziś Św. Paweł Apostoł, abyśmy w drodze do domu Ojca nie zasmucili Ducha Świętego, lecz przebaczając sobie nawzajem, byli naśladowcami Boga. Jako dzieci umiłowane postępujemy drogą miłości, na której Chrystus karmi nas swoim Ciałem, abyśmy idąc nie ustali.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

- we worek wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika,

- w środę Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny,

- w piątek wspomnienie Św. Jacka, prezbitera.

3. W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Msze św. jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy św. poświęcenie ziół.

4. W dniu 18 sierpnia przybędzie do nas Piesza Pielgrzymka Tarnowska. W naszej parafii nocować będą dwie grupy. Przyjmijmy ich serdecznie. Oprócz noclegu zaprośmy ich do wspólnego stołu na posiłek. Następnego dnia (19.08.2018 r.)  o godz. 7:30 Msza św. na Placu Wolności. Mszy świętej w kościele o godzinie 8:00 nie będzie, ponieważ będziemy wspólnie modlić się z pielgrzymami, a zamówione intencje będą odprawione na mszy o godzinie 7:30 na Placu Wolności.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

5. Dziękujemy za sprzątanie świątyni w minionym tygodniu mieszkańcom z ul. Cmentarnej. Na sobotę tego tygodnia zapraszamy pierwsze rodziny z ulicy Krakowskiej.

Porządek Mszy świętych

Dni powszednie:

7:00 i 18:00

17:00 (październik - marzec)

6:30 Roraty

Niedziela:

8:00 - dla wszystkich

10:00 - dla dzieci

12:00 - suma

16:00 - dla młodzieży

SPOWIEDŹ:
–  15 minut przed każdą Mszą świętą i w trakcie Mszy
–  Nabożeństwo Majowe w dni powszednie po każdej Mszy Św. wieczornej, w niedzielę po Mszy Św. popołudniowej.
– W Wielkim Poście w każdy piątek Droga Krzyżowa o godz. 16:30 i o godz. 19:00 dla młodzieży, a w niedzielę zaraz po sumie. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 15:30.