Uroczystość Najświętszej Trójcy

16 Czerwca 2019 r.

1. Autor Księgi Przysłów , niczym mistyk Starego Testamentu, chce odsłonić przed nami coś z bogactwa tego życia, które jest w Bogu. Mądrość przedstawiona przez niego jako osoba, ączy więzią miłości Stwórcę i całe Jego stworzenie. Jezus odsłania tajemnicę Trójjedynego Boga dopiero w ostatnich chwilach życia,  Paweł Apostoł wiele lat po Zmartychwstaniu Pańskim powie, że miłość Boża rozlana jest w naszych sercach przez Ducha Świętego.

2. W kalendarzu liturgicznym:

-  w poniedziałek wpomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika,

- w piątek wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Msze święte jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 10:00, procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy.

Gorąca prośba o przygotowanie ołtarzy.

Przez całą oktawę Bożego Ciała po Mszy Św. wieczornej procesja wokół kościoła.

Na procesję w uroczystość Bożego Ciała i przez całą oktawę zapraszamy wszystkich. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, dzieci w strojach komunijnych, wszystkich ministrantów, dorosłych zachęcamy do zabrania na procesję chorągwi, sztandarów, feretronów.

4. Msza Św. na zakończenie roku szkolnego w środ o godz. 8:30.

Spowiedź dla wszystkich przed zakończeniem roku szkolnego we wtorek od godz. 17:00.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: "Źródła", "Niedzieli", "Gościa Niedzielnego".

6. Dziękujemy za sprzątanie świątyni w tym tygodniu rodzinom z ul. Nękanowice. Na sobotę tego tygodnia zapraszamy kolejne rodziny z tej samej ulicy.

Porządek Mszy świętych

Dni powszednie:

7:00 i 18:00

17:00 (październik - marzec)

6:30 Roraty

Niedziela:

8:00 - dla wszystkich

10:00 - dla dzieci

12:00 - suma

16:00 - dla młodzieży

SPOWIEDŹ:
–  15 minut przed każdą Mszą świętą i w trakcie Mszy
–  Nabożeństwo Majowe w dni powszednie po każdej Mszy Św. wieczornej, w niedzielę po Mszy Św. popołudniowej.
– W Wielkim Poście w każdy piątek Droga Krzyżowa o godz. 16:30 i o godz. 19:00 dla młodzieży, a w niedzielę zaraz po sumie. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 15:30.