I Niedziela Adwentu

2 Grudnia 2018 r.

1. Na miesiąc przed początkiem roku cywilnego rozpoczynamy przeżywanie świętego czasu Adwentu. To czas radosnego ale i modlitewnego czekania na powtórne przyjście Pana. Oczekiwanie to - ze strony człowieka powinno się zaznaczyć nieustanną przemianą jego życia na lepsze. Na tej drodze przemiany prowadzi nas Chrystus przez słowo i Eucharystię. Niech ten święty czas Adwentu przybliży nas do Mesjasza Jezusa Chrystusa, w którym wypełniły się wszystkie zapowiedzi proroków.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

- w poniedziałek wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera,

- w piątek wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła,

w sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 6:30 i 17:00.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Rano odwiedzimy chorych, Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16:00. Po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo pierwszego piątku.

4. Dzisiaj pierwsza niedziela Adwentu. Roraty w dni powszednie o godz. 6:30 i 17:00. Zapraszamy wszystkich. Dzieci prosimy by przynosiły lampiony i włączały się się w procesję do ołtarza.

5. Można nabywać świece adwentowe Caritas. Dochód przeznaczony jest dla dzieci z rodzin ubogich.

6. W dniu 6 grudnia - czwartek - wspomnienie Św. Mikołaja. Zapraszamy na Mszę Św. i spotkanie ze Św. Mikołajem na godz. 17:00.

7. Spotkanie z ministrantami w piątek po Mszy Św. wieczornej.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: "Źródła", "Niedzieli", "Gościa Niedzielnego".

9. Dziękujemy za sprzątanie świątyni w minionym tygodniu mieszkańcom z ul. Św. Huberta. Na sobotę tego tygodnia zapraszamy kolejne rodziny z ulicy Św. Huberta.

Porządek Mszy świętych

Dni powszednie:

7:00 i 18:00

17:00 (październik - marzec)

6:30 Roraty

Niedziela:

8:00 - dla wszystkich

10:00 - dla dzieci

12:00 - suma

16:00 - dla młodzieży

SPOWIEDŹ:
–  15 minut przed każdą Mszą świętą i w trakcie Mszy
–  Nabożeństwo Majowe w dni powszednie po każdej Mszy Św. wieczornej, w niedzielę po Mszy Św. popołudniowej.
– W Wielkim Poście w każdy piątek Droga Krzyżowa o godz. 16:30 i o godz. 19:00 dla młodzieży, a w niedzielę zaraz po sumie. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 15:30.