XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

15 PAŹDZIERNIKA 2017 r.

1. Naród izraelski - wybrany przez Boga - miał wypełnić we współczesnym mu świecie szczególne zadanie misyjne i pierwszy został przez swego Pana zaproszony na ucztę, przygotowaną mu dla wszystkich. Odrzucenie zaproszenia sprawiło, że Bóg wychodzi na rozstajne drogi i zwraca się do pogan, do grzeszników. Na uczcie oni zajmą miejsce narodu wybranego. Ta uczta to spotkanie wszystkich zbawionych na końcu czasu, wszystkich wyzwolonych od niedostatku, smutku, bólu i śmierci. W czasie tej Mszy św. Bóg zaprasza także każdego z nas. Jak skorzystamy z tego zaproszenia?

2. W kalendarzu liturgicznym:

- w poniedziałek wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej,

- w wtorek wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,

- w środę święto Łukasza - Ewangelisty,

- w piątek wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera,

- w sobotę wspomnienie Bł. Jakuba Strzemię.

3. W dniu dzisiejszym liczenie wiernych uczestniczących we Mszy Św. niedzielnej.

4. Można zgłaszać imiona zmarłych do tzw. modlitwy wypominkowej.

5. Zadbajmy o porządek na cmentarzu.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: "Źródła", "Gościa Niedzielnego", "Niedzieli".

7. Dziękujemy za sprzątanie świątyni w tym tygodniu rodzinom z ul. Piłsudskiego, Nowy Rynek, Kościuszki i Polnej. Na najbliższą sobotę zapraszamy pierwsze rodziny z Hebdowa.

Porządek Mszy świętych

Dni powszednie:

7:00 i 18:00

17:00 (październik - marzec)

6:30 Roraty

Niedziela:

8:00 - dla wszystkich

10:00 - dla dzieci

12:00 - suma

16:00 - dla młodzieży

SPOWIEDŹ:
–  15 minut przed każdą Mszą świętą i w trakcie Mszy
–  Nabożeństwo Majowe w dni powszednie po każdej Mszy Św. wieczornej, w niedzielę po Mszy Św. popołudniowej.
– W Wielkim Poście w każdy piątek Droga Krzyżowa o godz. 16:30 i o godz. 19:00 dla młodzieży, a w niedzielę zaraz po sumie. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 15:30.