Niedziela Miłosierdzia Bożego

8 Kwietnia 2018 r.

1. Po zmartwychwstaniu Jezus ukazuje się swoim uczniom, aby ich umocnić we wspólnocie wiary i miłości. Przynosi im pokój i mocą Ducha Świętego posyła, aby nauczali, odpuszczali grzechy oraz czynili znaki i cuda. Do Tomasza Pan Jezus powiedział - "podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż ją do Mego boku, i nie bądź niedowiarkiem lecz wierzącym". Powtarzamy za Tomaszem "Pan mój i Bóg mój".

2. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. W 2002 roku Ojciec Święty Jan Paweł II w Łagiewnikach powiedział: "Dziś w tym sanktuarium chcę dokonać uroczystego aktu zawierzenia świata Bożemu miłosierdziu ... Niech to przesłanie rozchodzi się z tego miejsca na całą naszą umiłowaną Ojczyznę i na cały świat. Niech się spełnia zobowiązująca obietnica Pana Jezusa, że z tą ma wyjść iskra, która przygotuje świat na ostateczne jego przyjście. Trzeba tę iskrę Bożej miłości rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój a człowiek szczęście".

3. Dzisiaj po każdej Mszy Św. można ucałować relikwie Św. Siostry Faustyny i Bł. Księdza Sopoćki - spowiednika siostry Faustyny.

4. W poniedziałek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Św. o godz. 7:00 i 18:00.

5. W piątek 13 kwietnia o godz. 18:30 spotkanie z dziećmi, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej.

6. W sobotę 14 kwietnia o godz. 10:00 spotkanie ministrantów i lektorów.

7. W sobotę w kościele na godz. 18:30 zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: "Źródła", "Niedzieli", "Gościa Niedzielnego".

9. Dziękujemy za sprzątanie świątyni w tym tygodniu mieszkańcom z ulicy Wesołej. Na sobotę tego tygodnia zapraszamy kolejne rodziny z tej samej ulicy.

Porządek Mszy świętych

Dni powszednie:

7:00 i 18:00

17:00 (październik - marzec)

6:30 Roraty

Niedziela:

8:00 - dla wszystkich

10:00 - dla dzieci

12:00 - suma

16:00 - dla młodzieży

SPOWIEDŹ:
–  15 minut przed każdą Mszą świętą i w trakcie Mszy
–  Nabożeństwo Majowe w dni powszednie po każdej Mszy Św. wieczornej, w niedzielę po Mszy Św. popołudniowej.
– W Wielkim Poście w każdy piątek Droga Krzyżowa o godz. 16:30 i o godz. 19:00 dla młodzieży, a w niedzielę zaraz po sumie. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 15:30.