XXXIV Niedziela Zwykła

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

24 Listopada 2019 r.

1. Ostatnia niedziela Roku Kościelnego, którego koniec przypomina nam o przemijaniu świata i o kresie historii, jest poświęcona Chrystusowi - Królowi Wszechświata. Na tym świecie trwają wojny, walka o panowanie doczesne, o władzę nad ludźmi, ale tylko Jemu jest dana wszelka władza. Kiedy przeminie świat, kiedy w proch legną królestwa ziemi, objawi się w pełni Jego Królestwo; Królestwo nie z tego świata.

2. W kalendarzu liturgicznym:

- w sobotę Święto Św. Andrzeja, Apostoła.

3. W następną niedzielę w dniu 1 grudnia rozpoczyna się Adwent i nowy Rok Kościelny 2019/2020. Roraty w dni powszednie o godz. 6:30 i 17:00. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych. Dzieci prosimy y przynosiły lampiony i włączyły się się w procesję do ołtarza.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: "Źródła", "Niedzieli", "Gościa Niedzielnego".

5. Dziękujemy za sprzątanie świątyni w minionym tygodniu mieszkańcom z ulicy Polnej. Na sobotę tego tygodnia zapraszamy pierwsze rodziny z ulicy Lubelskiej.

Porządek Mszy świętych

Dni powszednie:

7:00 i 18:00

17:00 (październik - marzec)

6:30 Roraty

Niedziela:

8:00 - dla wszystkich

10:00 - dla dzieci

12:00 - suma

16:00 - dla młodzieży

SPOWIEDŹ:
–  15 minut przed każdą Mszą świętą i w trakcie Mszy
–  Nabożeństwo Majowe w dni powszednie po każdej Mszy Św. wieczornej, w niedzielę po Mszy Św. popołudniowej.
– W Wielkim Poście w każdy piątek Droga Krzyżowa o godz. 16:30 i o godz. 19:00 dla młodzieży, a w niedzielę zaraz po sumie. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 15:30.