XXVIII Niedziela zwykła

14 Października 2018 r.

1. "Nauczycielu dobry, co mam czynić aby osiągnąć życie wieczne". Pytanie młodzieńca z Ewangelii i my zadajemy bardzo często. Jak żyć, co wybrać? Mądrość, ubóstwo, bogactwo, władzę? Wsłuchając się w słowo Pana, w nim znajdziemy odpowiedź.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

- w poniedziałek wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i Doktora Kościoła,

- we wtorek wspomnieni Św. Jadwigi Śląskiej,

- w środę wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, bp i męczennika,

- w czwartek Święto Św. Łukasza, Ewangelisty,

- w sobotę wspomnienie Św. Jana Kantego, prezbitera.

3. Od poniedziałku Msza Św. wieczorna o godz. 17:00, a po Mszy Św. różaniec.

4. We wtorek 16 października 2018 r. rocznica wyboru Św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Po Mszy Św. wieczornej rozwiązanie konkursu plastycznego o Papieżu Polaku.

5. Następna niedziela to Niedziela Misyjna. Taca zbierana tego dnia jest przeznaczona na Misje.

6. Dzisiaj z racji Dnia Papieskiego po każdej Mszy Św. Będą zbierane do puszek przed kościołem ofiary, które będą przeznaczone na stypendia dla uczniów i studentów z niezamożnych rodzin.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

8. Dziękujemy za sprzątanie świątyni w minionym tygodniu mieszkańcom z ul. Lubelskiej i Ogrodowej. Na sobotę tego tygodnia zapraszamy pierwsze rodziny z Hebdowa.

Porządek Mszy świętych

Dni powszednie:

7:00 i 18:00

17:00 (październik - marzec)

6:30 Roraty

Niedziela:

8:00 - dla wszystkich

10:00 - dla dzieci

12:00 - suma

16:00 - dla młodzieży

SPOWIEDŹ:
–  15 minut przed każdą Mszą świętą i w trakcie Mszy
–  Nabożeństwo Majowe w dni powszednie po każdej Mszy Św. wieczornej, w niedzielę po Mszy Św. popołudniowej.
– W Wielkim Poście w każdy piątek Droga Krzyżowa o godz. 16:30 i o godz. 19:00 dla młodzieży, a w niedzielę zaraz po sumie. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 15:30.