Wielkanoc

21 Kwietnia 2019 r.

1. "Oto dzień, który Pan uczynił ...". Po dniach Wielkiego Tygodnia przychodzi dzień radosny i wspaniały. Dzień w którym Kościół woła: Chrystus zmartwychwstał. Stargał więzy śmierci i żyje. Gromadząc się na Eucharystii zasiadliśmy przy wigilijnym stole, karmiliśmy się słowem Bożym, spożywaliśmy Ciało i Krew Pańską. Razem z nimi przy stole świętej Wieczerzy zasiadł Chrystus. Jest z nami jak wśród uczniów, z którymi jadł i pił po swoim zmartwychwstaniu.

2. Następna niedziela to Uroczystość Miłosierdzia Bożego.

3. Pięćdziesiąt dni od Niedzieli Zmartwychwstania do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny. Obok ołtarza umieszcza się paschał oraz krzyż przyozdobiony czerwoną stułą. Na widocznym miejscu ustawia się figurę Chrystusa zmartwychwstałego. To właśnie On jest źródłem naszej szczególnej radości.

4. Jutro drugi dzień świąt, pamiętajmy że nasza radość ma swoje źródło przede wszystkim w wydarzeniach Męki, Śmierci i Zmartwychpowstania Pana Jezusa. W tych dniach składamy sobie życzenia. Niech zmartwychwstały Pan przymnoży nam wiary i nadziei abyśmy stawali się lepszymi ludźmi na każdy dzień.

5. Pragnę gorąco podziękować za prace przy przygotowaniu grobu i ciemnicy. Panu Organiście i chórzystom, ks. Prefektowi i ministrantom za pięknie przygotowaną oprawę liturgiczną nabożeństw w czasie Triduum Paschalnego. Podziękowania za kwiaty do grobu, ciemnicy i ołtarza. I wszystkim uczestniczącym w pięknych nabożeństwach i adoracji przy grobie Pana Jezusa.

6. Prośba dla kandydatów do bierzmowania w kościele w dniach:

• 26 kwietnia (piątek) o godz. 19:00

• 27 kwietnia (sobota) o godz. 18:00

Obecność obowiązkowa.

7. Dziękujemy za sprzątanie świątyni w tym tygodniu mieszkańcom z Rudna Dolnego. Na sobotę tego tygodnia zapraszamy kolejne rodziny z tej samej miejscowości.

Porządek Mszy świętych

Dni powszednie:

7:00 i 18:00

17:00 (październik - marzec)

6:30 Roraty

Niedziela:

8:00 - dla wszystkich

10:00 - dla dzieci

12:00 - suma

16:00 - dla młodzieży

SPOWIEDŹ:
–  15 minut przed każdą Mszą świętą i w trakcie Mszy
–  Nabożeństwo Majowe w dni powszednie po każdej Mszy Św. wieczornej, w niedzielę po Mszy Św. popołudniowej.
– W Wielkim Poście w każdy piątek Droga Krzyżowa o godz. 16:30 i o godz. 19:00 dla młodzieży, a w niedzielę zaraz po sumie. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 15:30.