XI Niedziela zwykła

17 Czerwca 2018 r.

1. Królestwo Boże jest w nas. Duch Święty zaszczepił je w naszych sercach w momencie chrztu świętego. Zadaniem, które od tamtej chwili stawia przed nami Chrystus, jest nasze rzetelene zatroskanie o stały rozwój tego Królestwa na ziemi. Widzialną formą Bożego Królestwa wśród ludzi jest życie Kościoła, życie każdego z nas. Stąd tak ważną jest sprawą, abyśmy stanęli przed Bogiem w prawdzie i dali mu odpowiedź na pytanie, czy jesteśmy faktycznie świadomi powołania do budowania Królestwa Bożego w naszych sercach i w naszym życiu?.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

- w czwartek wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika,

- następna niedziela Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

3. Z racji zakończenia roku szkolnego spowiedź dla dzieci i młodzieży w czwartek od godz. 16:30. Msza Św. w piątek o godz. 8:30.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

5. Dziękujemy za sprzątanie świątyni w minionym tygodniu mieszkańcom ul Nękanowice. Na sobotę tego tygodnia zapraszamy pierwsze rodziny z ulicy Spółdzielczej.

Porządek Mszy świętych

Dni powszednie:

7:00 i 18:00

17:00 (październik - marzec)

6:30 Roraty

Niedziela:

8:00 - dla wszystkich

10:00 - dla dzieci

12:00 - suma

16:00 - dla młodzieży

SPOWIEDŹ:
–  15 minut przed każdą Mszą świętą i w trakcie Mszy
–  Nabożeństwo Majowe w dni powszednie po każdej Mszy Św. wieczornej, w niedzielę po Mszy Św. popołudniowej.
– W Wielkim Poście w każdy piątek Droga Krzyżowa o godz. 16:30 i o godz. 19:00 dla młodzieży, a w niedzielę zaraz po sumie. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 15:30.