XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Jezus w czasie swoich wędrówek po Palestyńskiej ziemi bardzo często brał w swoje ręce chleb, polecał nam modlić się do Ojca o chleb powszedni, wreszcie chleb przemienił w swoje ciało. Dziękujmy Mu za ten bezcenny dar pokarmu dany nam na czas wędrówki przez Ziemię.

2. W kalendarzu liturgicznym:
we wtorek- wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya.
w czwartek- Święto Przemienienia Pańskiego.
w sobotę- wspomnienie Świętego Dominika prezbitera.

3. Poświęcenie pojazdów, z racji wspomnienia Świętego Krzysztofa odbędzie się dzisiaj po każdej Mszy świętej. Ofiary składane z tej racji przeznaczone będą na pomoc dla misjonarzy, na zakup środków transportu.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godziny 17.00, Msza święta i nabożeństwo pierwszo piątkowe.

5. W szkole w Miszowie odbędzie się spotkanie dla osób starszych na temat bezpieczeństwa.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”.

7. Dziękujemy za sprzątanie świątyni w tym tygodniu mieszkańcom Nękanowic. Na sobotę tego tygodnia zapraszamy kolejne rodziny z tej samej miejscowości.

Porządek Mszy świętych

Dni powszednie:

7:00 i 18:00

17:00 (październik - marzec)

6:30 Roraty

Niedziela:

8:00 - dla wszystkich

10:00 - dla dzieci

12:00 - suma

16:00 - dla młodzieży

SPOWIEDŹ:
–  15 minut przed każdą Mszą świętą i w trakcie Mszy
–  Nabożeństwo Majowe w dni powszednie po każdej Mszy Św. wieczornej, w niedzielę po Mszy Św. popołudniowej.
– W Wielkim Poście w każdy piątek Droga Krzyżowa o godz. 16:30 i o godz. 19:00 dla młodzieży, a w niedzielę zaraz po sumie. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 15:30.