Skip to content

 

Grupy parafialne


Czym są grupy parafialne ?

Grupy parafialne tworzą małe wspólnoty ludzi, którzy poprzez konkretną pracę pragną pogłębiać swoją relację z Panem Bogiem. Pozwalają one na nowo odkryć Jezusa i podążać jego śladami.

W dzisiejszym świecie, w którym tak często czujemy się samotni i wyobcowani wspólnota daje szansę odnalezienia własnego miejsca oraz odkrycie sensu w życiu poprzez wartości jakimi może być praca na rzecz pogłębiania swojej wiary. Pamiętaj iż, każda wspólnota buduje więzi międzyludzkie, które nie raz mogą się przydać, a zwłaszcza w najtrudniejszych momentach w naszym życiu.   

Odpowiedzialność za parafię:

Największą odpowiedzialność za parafię ponosi proboszcz. Jednak każdy z nas – parafian również powinien odpowiadać za tę wspólnotę. Parafia to wielka rodzina! Stąd też każdy powinien czynić wszystko co możliwe dla jej duchowego rozwoju. Warto, abyś i ty zaangażował się czynnie w życie tej wspólnoty. Na Ciebie czekają grupy tu działające; Twoja obecność może je bardzo ubogacić. Pamiętaj w swojej osobistej modlitwie o sprawach naszej parafii.

W naszej parafii działają między innymi:


Liturgiczna Służba Ołtarza

Obecnie grupa liczy 35 osób, które starają się służyć Panu Bogu tak, jak tylko najlepiej potrafią i na ile im czas pozwala. To grupa łącząca ministrantów i lektorów, którzy starają się wykonywać swoje obowiązki starannie i sumiennie. Opiekunem tej grupy jest ks. wikariusz ks. Sebastian Nocoń.

Schola Parafialna

To grupa 5 osób, które śpiewem chwalą imię Pana, bo jak powiedział św. Augustyn: „kto śpiewa, dwa razy się modli”. Do zadań Scholi należy oprawa muzyczna parafialnej liturgii podczas niedzielnej Mszy świętej o godzinie 10:00 oraz czynny udział w podczas ważniejszych świąt kościelnych.

Chór

Chór parafialny chwali Pana Boga i wspomaga wspólnotę parafialną w żarliwszej modlitwie, przez piękno śpiewu.

Spotkania chóru odbywają się co czwartek w domu parafialnym o godz. 18.30.

Serdecznie zapraszamy do włączenia się do tej grupy, która śpiewem pomagającej nam w modlitwie i pozwala nam głębiej przeżyć  Eucharystię. 

Róże Różańcowe

To grupa 20 Pań, które swoją gorliwą modlitwą wypraszają łaski u Pana. Opiekunem tej grupy jest ks. Piotr Rojewski.  

Zapraszamy Cię do wspólnego działania dla głoszenia dobra w naszej parafii.