OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkiego Postu

V Niedziela Wielkiego Postu

1. Serdeczne „Bóg zapłać” składamy wszystkim uczestniczącym w piątkowej Drodze Krzyżowej z naszego kościoła do klasztoru w Hebdowie. Szczególne podziękowania kierujemy do Straży Pożarnej z Nowego Brzeska za zabezpieczenie i za piękną oprawę w postaci pochodni. Dziękujemy paniom czytającym rozważania i wszystkim tym, którzy nieśli krzyż: niewiastom, mężczyznom, młodzieży i uczniom, nauczycielom, ministrantom, młodym małżeństwom, rolnikom, rodzicom, pracownikom służby zdrowia, dziadkom i babciom.
  2. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbywać się będą w dniach 21-23 marca. Dniem spowiedzi będzie sobota, 23 marca. Program rekolekcji wywieszony jest w gablocie.
  3. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 1000. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii.
  4. W przyszłym tygodniu przeżywać będziemy Niedzielę Męki Pańskiej, zwaną popularnie Niedzielą Palmową. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Na godz. 1000 zapraszamy szczególnie dzieci, które prosimy o przyniesienie wykonanych przez siebie palm. Po Mszy św. odbędzie się konkurs na najpiękniejszą z nich.
  5. Baranki na stół wielkanocny są jeszcze do nabycia w zakrystii naszego kościoła.
  6. Jak co roku prosimy o wsparcie na dekoracje Ciemnicy i Grobu Bożego, a zwłaszcza na kwiaty. Datki złożyć można w zakrystii.
  7. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Daniel Mateusz Ciepły i Patrycja Elżbieta Skrobacz, obydwoje z parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza.
  8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Przybysławic. Na sobotę po wieczornej Mszy św. rekolekcyjnej prosimy kolejne rodziny z tej miejscowości.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy spokojnego tygodnia, obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na czas rekolekcji i zbliżających się Świąt Wielkanocnych.Plan Rekolekcji Wielkopostnych 2024